Haberler

Anemonlarda Sanat Köşesi

 

Anemon Eskişehir

Anemon Eskişehir Otel’in lobi alanının süsleyen bu güzel seramik eser, İzmirli ünlü seramik sanatçısı Tüzüm Kızılcan tarafından tasarlanmış ve uygulanmıştır.20 metre yüksekliğinde ve 4 metre genişliğinde olan eser otel lobisinde bir şelale atmosferi yaratmaktadır.

 


ANEMON DENİZLİ

Güneşe Koşan Atlar; Endonezya’da  yetişen 500 yıllık bir ağacın gövdesinden 3 yılda işlenerek yapılmıştır

 

 


 

Anemon Konya

Selçuklu dönemine ait konak kapısı

 

Selçuklu dönemine ait konak tavanı

 

 


 

Anemon Malatya

Tüzüm KIZILCAN tarafından Malatya Ulu Camii çinilerinden derlenen bu kompozisyon, Anemon Malatya Otelimizin lobisinde sergilenmektedir.

  

 

 

Anemon Manisa

Kütakya çinisini dünyaya tanıtan, dünyaca ünlü çini ustası Sıtkı OLÇAR’ a ait Otelimizin lobi ve fuaye alanlarında özel çalışmaları bulunmaktadır. Aramızdan 2010 yılında ayrılan merhum Sıtkı OLÇAR’ı saygıyla anıyoruz.  

SITKI OLÇAR KİMDİR?

"Sıtkı Olçar, 1948 Kütahya doğumlu. Doğduğu toprakların bereketinden olsa gerek çiniciliğe büyük bir tutku ile bağlandı. 1973 yılında 'Osmanlı Çini' adını verdiği kendi atölyesini kurdu. Çinicilik ve seramik alanında çalışmalarını, sanatından ödün vermeden sürdürdü. Gerçek sanatçı kimliğinin yanı sıra popüler bir isim de oldu bu alanlarda. Antik desen ve formları uyguladığı çinicilik çalışmalarında, İznik ve Kütahya örneklerini ele alarak yeni biçim ve Öz arayışına yöneldi. 1980 yılından itibaren,

özellikle İznik çinileri üzerine çalıştı ve kaybolup gitmekte olduğu sanılan Kütahya çiniciliğine yeni bir boyut ve dinamizm getirdi. İznik çiniciliğinin sırrı 300 yıldır çözülemeyen Mercan kırmızısını bulmayı amaç edindi Sıtkı Usta. Çanakkale seramiklerini de yeni bir yorumla ele aldı. İlki 1980 yılında olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kişisel sergi açtı ve büyük sayıda hayran kitlesi edindi. 1986 yılında Yunanistan'ın Volos kentinde düzenlenen Balkan Ülkeleri El Sanatları Sergisi'nde Türkiye'yi temsil eden Sıtkı Usta'nın yapıtları özel koleksiyon ve müzelerde bulunmaktadır. Sıtkı Usta ayrıca 18 yıldan beri devam eden 'Vadide Bir Gece' adlı organizasyonu düzenliyordu. Dünyanın her yerinden meraklıların katıldığı bu organizayonda yapılan turlar ile Kütahya Firg Vadisi tanıtılmaya çalışılırken gece kurulan kamp ile farklı kültürlerden insanlar bir araya getiriyordu."

 

 


 

Anemon İzmir


Anemon İzmir, resepsiyon duvarında bulunan Osmanlı Arması ve restorantta bulunan Osmanlı Kapısı


 

ONLINE REZERVASYON

ONLINE REZERVASYON FORMU İÇİN BU ALANIN ÜZERİNE GELİNİZ