Haberler

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

İzmir Atatürk Lisesi Yurt Binası

Anemon Otelleri Onursal Başkanı Sn. İsmail AKÇURA, mezun olduğu İzmir Atatürk Lisesi’ni unutmayarak, yeni bir yurt binası yaptırdı. İsmail Akçura Yurdu, toplam 25 oda,150 yatak ve 3 öğretmen odası ile 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Anemon Eğitim ve Sağlık Kurumları

Adnan Menderes Mahallesi girişinde bulunan Kırtık Mezarlığı önündeki alanda olan sağlık ocağı; Nurlupınar, Akpınar, Adnan Menderes, Kazım Karabekir, Tarzan Ahmet Bedevi ve Turgut Özal Mahalleri`ndeki yaklaşık 40 bin kişiye 2006 yılından beri hizmet veriyor. Anemon Hotels adına; Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi 1 Nisan 2013te resmi açılışı yapıldı.

Nihal Akçura Konferans Salonu

Anemon Hotels adına; Kasım 2010'da Manisa Akşemsettin Yatılı Bölge Okuluna yaptırılan Nihal Akçura Konferans Salonu törenle açıldı.Konferans salonunun açılışını Bülent Arınç gerçekleştirdi.

Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

4 katlı, 21 derslikli Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi´nin resmi açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´ın yanı sıra Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Eskişehir Nihal – İsmail AKÇURA Aşevi

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Nihal – İsmail AKÇURA Aşevinin hizmet alanı olarak; Bölgede bulunan ve gerekli incelemeler doğrultusunda tespit edilen asıl ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın;

  • Günlük sıcak yemek,
  • 1 ila 11 arasında hamile bayanlara ve 1-2 yaş arası bebeklere aylık periyodik olarak süt ihtiyacı,
  • İncelemeler sonrasında uygun görülen ailelere kömür ve yakacak ihtiyacı,
  • İncelemeler sonrasında uygun görülen ailelerin 3 aylık ve her ay olmak üzere kuru gıda ihtiyacı karşılanmaktadır.
Aşevinin yemekhane bölümünde 50 kişilik kapasite ile hizmet verilmektedir. Aşevi bünyesinde; 12 ay boyunca günlük 235 aileye 630 porsiyon sıcak yemek çıkartılmakta olup ortalama 100 ailenin evlerine kadar hizmet teslim edilmektedir.

Türkiye’nin Değerlerine Sahip Çıkıyoruz Aizanoi - Aigai

Anemon Otelleri, Anadolu medeniyetlerinin çağları aşarak günümüze ulaşan kültürel değerlerini korumayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı misyon edinmiştir.
Bu amaçla Anemon Otelleri, üniversitelerimiz ile işbirliği içerisine girerek Çavdarhisar’da yer alan ve ikinci Efes olarak nitelenen Aizanoi ile Manisa Köseler Köyü yakınlarındaki antik dönemin 12 İon kentinden biri olan Aigai antik kentlerinin arkeolojik kazılarına destek oluyor .
Yuntdağı yöresindeki 3000 yıllık AİGAİ antik kenti ve Aizanoi Antik Kenti kazılarına 5 yıl daha sponsorluğunun üstlenilmiştir. Değerli Misafirlerimiz her konaklamalarında Türkiye’nin değerlerinin gün ışığına çıkmasına ve korunmasına katkıda bulunuyor.
Bu topraklarda yaşayan medeniyetlerin çağları aşarak günümüze ulaşan tarihi ve kültürel değerlerinin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması önemli bir toplumsal görev durumundadır. Yaşatılmayan kültürel ve tarihi değerler, bu değerleri yaratanların "yaşamışlıklarının" yok olması ve sahip olduğumuz kültürel miras zenginliğinin parça parça kaybolması anlamına gelmektedir. Toplumsal hafızamızda yaşayan kültürel değerler ve zamanın yıpratıcılığına direnerek günümüze ulaşan tarihi varlıkların korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasında toplumun destek ve katkısının sağlanması hayati bir öneme sahiptir.

Salim Yavaş Hayratı

Moris Şinasi Çocuk Hastanesinin hemen önündeki meydanda 2003 yılında Salim Yavaş tarafından yaptırılan Salim Yavaş Hayratı, Manisa'da son yıllarda yaptırılan en güzel çeşmelerden biridir. Bu çeşme, dört cepheli olup klasik ve modern mimarînin bir sentezidir. Bulunduğu yeri, konumu, estetik görüntüsüyle döner kavşağın âdeta bir tâcı gibi meydanla bütünleşmektedir. Salim Yavaş çeşmesinin hastaneler yolundu bulunması nedeniyle insanlara Manisa’da en çok hizmet veren çeşmelerimizden biridir.

ONLINE REZERVASYON

ONLINE REZERVASYON FORMU İÇİN BU ALANIN ÜZERİNE GELİNİZ