ANEMON GALATA
 • /images/otelfotogaleri/untitled1_72181.jpg
 • /images/otelfotogaleri/untitled5_9f9b0.jpg
 • /images/otelfotogaleri/untitled6_a2714.jpg
 • /images/otelfotogaleri/untitled7_b0844.jpg
 • /images/otelfotogaleri/untitled8_a6034.jpg
 • /images/otelfotogaleri/untitled10_db2c9.jpg
 • /images/otelfotogaleri/untitled11_54a1b.jpg
 • /images/otelfotogaleri/firuzenderestoran2_9c9bb.jpg
 • /images/otelfotogaleri/firuzenderestoran5_31285.jpg
 • /images/otelfotogaleri/firuzenderestoran6_d9e35.jpg
 • /images/otelfotogaleri/lobicafe1_5e960.jpg
 • /images/otelfotogaleri/lobicafe2_64e32.jpg
 • /images/otelfotogaleri/lobicafe3_48e1e.jpg
EN İYİ FİYAT
GARANTİSİ
 • Bereketzade Mah.Büyükhendek Cad.No:5 Kuledibi/İstanbul
 • +90 (212) 293 23 43 | +90 (212) 292 23 40
 • galata@anemonhotels.com
Bizi Facebook'ta beğenmek ister misiniz?
istanbul
ÖNE ÇIKANLAR

Türkiye’nin en güzel şehri , dünyanın iki kıta üzerine kurulmuş tek şehri Istanbul’da yer alan otelimiz, 5 katta toplam 28 odasıyla Butik Otel kategorisindedir. Bu odalardan 14 tanesi sigara içen misafirlerimizin kullanımına uygundur. Otelimizde ne yazıkki engelli misafirlerimizi ve hayvan dostlarımızı misafir edeceğimiz odamız bulunmamaktadır.

Otel binası 2.derece tarihi eser statüsünde bütün özellikleri korunarak restore edilmiştir. Odaların tavan işlemeleri görülmeye değer güzelliktedir.

Merkezi konumundan dolayı Mısır Carşısı, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet ve tarihi Yarımada gibi İstanbul’un onde gelen tarihi yerlerine ve gezilecek bölgelere yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Güne, restoranımızın sundugu continental kahvaltı ile güzel bir başlangıç yapabilir ve günü muhteşem bogaz ve Haliç manzaralı, mum ışıgıyla aydınlatılan, manzaradan en fazla sekilde yararlanmaya imkan sağlaması için etrafı camla kaplı Firuzende Teras Restoran ve Bar’da sonlandırabilirsiniz.

Dünyanın nadir şehirlerinden olan Istanbulu ve güzelliklerini görmek için şehrin tam kalbinde ve her yere kolay ulaşabileceğiniz konumuyla , huzurla konaklayabileceginiz, kendinizi evinizde hissedeceginiz otelimizde sizleri agırlamaktan memnuniyet duyacağız.

21 Deluxe, 3 Junior Suite, 4 Executive Suite olmak üzere toplam 28 odası bulunan otelimiz evinizin konforunu aratmayacak imkanlara sahiptir.

Anemon Galata Otelin Teras katında, 06:00 ila 02:00 arasında hizmet veren, mum ışığıyla aydınlatılan, muhteşem Haliç ve Boğaz manzaralı etrafı camla kaplı Firuzende Restoran yer almaktadır. Mısır çarşısı, Topkapı Sarayı, Aya Sofya  ve Sultanahmet de restorandan gorulebilecek yerler arasındadır.

Restoran Hürriyet Gazetesi tarafında en iyi kışlık Teras restoran olarak secilmiş, Sabah Gazetesi tarafından Evlenme Teklif edilecek mekanların arasında bahsedilmiş, New York Times tarafından da İstanbul için önerilen en iyi restorantlar arasında gösterilmiştir .

Firuzende restoranın A’la Carte mönüsü Türk ve Dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.
Ayrıca Firuzende Teras restoranımızda gruplar için özel set menüler de oluşturulabilmektedir.  Nişan yemeği, aile yemeği gibi organizasyonlar da duzenlenebilmektedir.

Otelimiz bünyesinde bulunan Sensus Şarap Evi ve Peynir Butiği ise şarapseverlerin hizmetindedir.

Aracıyla gelen misafirlerimiz için otelin yakınında ücretli otapark mevcuttur.

Misafirlerimize ücreti karşiliğı çamaşır yıkama ve ütü hizmeti de vermekteyiz.

ULAŞIM

Otel, Istanbul’un Avrupa yakasında, Haliç kıyısında yer alan Cenevizlilerden kalma tarihi Galata Kulesinin hemen yanında olup İstiklal Caddesine yürüme mesafesindedir. Ayrıca Mısır çarşısı, Topkapı Sarayı, Aya Sofya gibi tarihi yerlerin yer aldığı tarihi yarımadaya yürüyerek ulaşılabilir.

Osmanlı Imparatorluğunun son sarayıo Dolmabahce sarayı ise ister yürüyerek  ister kısa bir tranvay yolculuğu ile ziyaret edilebilir.

Merkezi konumundan dolayı toplu taşıma araçlarının duraklarına ve 24 saat açık mekanlara oldukça yakındır

Istanbul havalimanı 40 km mesafede olup havalimanından Havaist servisleriyle 1 saatte Taksim meydanına, oradan da kısa bir taksi yolculuguyla otele ulaşılabilir.

Istanbulun Anadolu yakasındaki Sabiha Gokçen havalimanı 60 km mesafede olup havalimanından Havaist servisleriyle Taksim meydanına, oradan da kısa bir taksi yolculuguyla otele ulaşılabilir.

Ayrıca Türkiye’nin pek çok şehrinden Istanbul’a düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Esenler otogarından otelimize taksi veya toplu taşima ile ulaşım mümkündür.

Kendi aracınızla gelmeniz durumunda ise Hasdal - Kemerburgaz otoyolu takip edilerek Okmeydanı üzerinden Şişhaneye varılır ve oradan da kolayca otele ulaşılır.

KONUM
SENSUS ŞARAP VE PEYNİR BUTİĞİ

Sensus’a geldiğinizde arzu ettiğiniz bir şarabı seçip yanında peynir, şarküteri ya da atıştırmalık çeşitlerimizle keyifle yudumlayabilirsiniz.

 

FİRUZENDE RESTAURANT


Anemon Galata Otel’in teras katında, mum ışığıyla aydınlatılan haliç ve boğaz manzaralı, etrafı camla kaplı, Hürriyet Gazetesi tarafindan cuma ekine en iyi kışlık teras olarak seçilmiş, Sabah Gazetesi tarafindan evlenme teklif edilecek mekanların “Kare Ası”nda yer alan unutulmaz bir restaurant.

GÖRMEDEN VE TATMADAN DÖNMEYİN

Otelimizin hemen yanı başındaki Galata Kulesi’ne çıkıp İstanbul’u seyredin.

İstanbul’un en renkli caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde dolaşın.

Mısır Çarşısı, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet ve daha birçok tarihi mekanı gezin.

Boğaz’ın eşsiz manzarasıyla tanışın ve İstanbul’un kendine has lezzetlerini tadın.